שביל ישראל – ה”טרק” הלאומי שלנו

מי לא מכיר את שביל ישראל? השביל שמחבר את קיבוץ דן בצפון הארץ, עם טאבה שבמפרץ אילת לאורך כ-1000 ק"מ קסומים ומרתקים?

השביל שחוצה את ישראל לאורכה, פוגש כל כך הרבה פנים של הארץ המגוונת שלנו ומשתנה מקצה לקצה בנוף הטבעי והאנושי? השביל שנבחר ע”י נשיונל גיאוגרפיק לאחד מ-20 שבילי ההליכה הטובים ביותר בעולם!?

טיול בשביל ישראל – איך מתחילים?

שביל ישראל  נמצא פה מתחת לאף שלנו, ובסמיכות אליו אנחנו עוברים כל כך הרבה פעמים, אך לעולם לא מתארים לעצמנו שהוא כזה יפה ומרתק עד שצועדים עליו.

מאות מטיילים צועדים על השביל במסגרת  טרק רציף, אם זה מצפון לדרום או ההיפך. מטיילים אלו צועדים עם תרמיל על הגב ולנים בשטח או אצל “מלאכי שביל” שפרוסים לאורך הדרך. לעומת זאת, אלפי אנשים צועדים מקטעים בודדים לאורך תקופה ארוכה.

קיימות מספר חלוקות סטנדרטיות למקטעים בשביל ישראל כאשר כל חלוקה מתאימה לסוג אחר של צועדים. “על השביל” מובילה קבוצות צועדים רבות אשר צועדות על השביל פעם בחודש למשך כמה שנים. כל מקטע כזה נקבע באופן ספציפי לקבוצה, רצונותיה ויכולות צועדיה. כמו כן, בכל עונה נפתחת קבוצה חדשה לאנשים פרטיים המעונינים להצטרף לקבוצה כללית על השביל.

ניתן לקבל הדרכה במקטעים משביל ישראל (אם בתור טיול יומי לאנשים העושים מקטע אחד, או מפגש עם שביליסטים שעושים את השביל ברציפות, למקטע שבו כדאי להיות מלווים במדריך).