הדרך האלפינית שוויץ

8 ימים / 7 לילות/  6 ימי הליכה

בטיול זה תגלו את המקומות המעניינים ביותר בדרך האלפינית בשוויץ, ביניהם: הטרק The Bear Trek אשר נחשב לנתיב ייחודי בין מעברים מרהיבים ולאורך קרחונים גדולים.

השם של הטרק לקוח מימים עתיקים בהם רק זאבים ודובים היו מסוגלים ללכת בדרכיםבהם תלכו בטיול, כיום כמובן לא תמצאו שם דובים. הדרך האלפינית תוביל אתכם אל עמקים וערוצים ציוריים, ואל ההרים אייגר)  (Eiger, מונך ( Mönch ) ויונגפראו ( Jungfrau ), המוכרים בשל יופיים ומהווים גאווה שוויצרית. במהלך טיול זה תטיילו בפסגות יפות מצד אחד ובשבילים מישוריים מצד שני ולא תפסיקו ואף לו לרגע להתפעל מנופים עוצרי נשימה של האלפים.

 מאפייני המסלול:

המסלולים בהדרכה מקצועית וחוויתית של צוות "על השביל" בראשות אבי פרג'ון. מסלולי ההליכה מרהיבים ברמה בינונית, המותאמת להולכים ולאו דווקא מטפסי הרים, בהרים הכי מרהיבים באלפים. מרבית המסלולים דורשים כושר סביר. במהלך הטיול תטיילו בין פסגות הרים שמהן תשקיפו על  נופים יפיפיים ותגיעו לעיירות קסומות באזור. זהו לא טרק מתמשך אלא טיולים יומיים שביניהם מנוחות, ואפשרויות להתרגעות.

איזור:
שוויץ

משך המסלול:
שמונה ימים, שבעה לילות

רמת קושי:
בינוני, מטיבי לכת

תאריכי יציאה קרובים:

מידע על הטיול:

ציוני דרך:

 • עיירת הנופש גרינדלוולד
 • שלישיית ההרים אייגר ,מנך ויונגפראו.
 • מפלי טרומלבאך
 • רכס ההרים בלומלישלף והקרחון היבשתי

תוכנית הטיול:

יום 1- נחיתה והתאקלמות באנגלברג ( Engelberg):

הבוקר תנחתו בשדה התעופה של ציריך, משם ניסע אל המלון הראשון בו תלונו ולקראת הערב תעברו תדרוך מקיף על המסלולים בהם תטיילו. נצלו את הזמן להתארגנות ולהיכרות מהירה עם העיירה המקסימה אנגלברג.

יום 2 – פיורנאלפ – אנגלברג. 12 ק"מ הליכה

נפתח את היום הראשון בהליכה רגועה בנופים דרמטיים. נקח רכבל לפיורנאלפ (Furenalp), משם נתצפת על הר הטיטליס בגובה 3200 מטר. נמשיך בירידה ואז עליה לבקתת ההרים בבלאקנאלפ (Blackenalp), והקפלה המסתורית לידה. משם נחזור בירידה בשביל נוח בעמק אלפיני מדהים לכיוון העיירה אנגלברג, שם נישן לילה שני באותו מלון.

זמן הליכה משוער כ 4 שעות

יום 3 –אנגלסטאלפ – מיירינגן.  14 ק"מ הליכה

יום מדהים שמטייל בין אגמים אלפינייים בדרכים פחות פופולריות. ניסע בבוקר לאלגלסטאלפ (Englstenalp) ומשם נטפס דרך אגמים תכולים על רקע הפסגות הלבנות של האלפים הברניים לכיוון הplanplatte המשקיף על העמק הדרמטי הבא של מיירינגן. נרד למלוננו במיירינגן וננסה למצוא את עקבותיו של שרלוק הולמס…

זמן הליכה משוער כ 6 שעות

 

יום 4- מאירינגן- גרינדלוולד.  14 ק"מ הליכה

לאחר ארוחת הבוקר נגיע באוטובוס לרוזנלאוי ( Rosenlaui ), קרחון יבשתי הנמצא בצד הצפון מזרחי של רכס האלפים הברניים, שם יתחיל הטיפוס שלנו, במהלכו נעבור דרך מעבר ההרים גרוסה שיידג ( Große Scheidegg ) אל עיירת הנופש גרינדלוולד אשר ממנה משתקפים נופים מרהיבים של שלישיית ההרים אייגר ,מונך ויונגפראו. בחורף עיירה זו משמשת כעיירת סקי מפורסמת.

זמן הליכה משוער כ- 5 שעות.

 

יום 5 – גרינדלוולד  – אייגר טרייל. 10 ק"מ הליכה 

היום יש יום בחירה בין מנוחה בעיירה הנהדרת גרינדלוולד לבין הליכה קצרה יחסית. מי שמוותר על הציווילוזציה של גרינדלוולד, יעלה לאלפיגן ויתחיל את מסלול הEiger trail המפורסם, שהולך בצמוד להר הEiger הנודע. דרך צוקים נשגבים ונופים מטריפים, כל הדרך בירידה עד העיירה עצמה.

זמן הליכה משוער כ- 4.5 שעות.

יום 6- גרינדלוולד- וונגן  12 ק"מ הליכה:

היום נתחיל את הטיול בעלייה אל עבר מעבר ההרים קליינה שיידג ( Kleines Scheidegg .)

לבחירתכם, ישנה אפשרות לטייל אל יונגפראויוך ( Jungfraujoch ) הנחשב לאחת האטרקציות

הגדולות ביותר בכל חופשה בשוויץ. משם, דרך שביל שמרגיש בפסגה של העולם,  נמשיך בירידה במדרון אל וונגן ( Wengen )

זמן הליכה משוער כ- 5.5 שעות.

יום 7- קנדארשטאג- אושיננסי.  11 ק"מ הליכה

היום נפתח את הבוקר בנסיעה אל עבר קאנדרשטג ( Kandersteg ), המהווה נקודת יציאה טובה לטיולים. משם נעלה לרמה מעל העיירה ונטפס מעל האגם המדהים של אושיננסי (Oschinensee) לכיוון בקתת הרים מתחת לקרחון בלומלישאף. נרד בדרך אלפינית דרך האגם בחזרה לעיירה קאנדרשטג ללילה האחרון שלנו בעיירה הציורית.

זמן הליכה משוער כ- 5 שעות.

יום 8- רגעים אחרונים בשוויץ:

אחרי שתפתחו את היום בארוחת בוקר טובה אתם מוזמנים ליהנות מזמן חופשי בו תוכלו לשוטט בעיירה. משם ניסע אל שדה התעופה, משם תצא טיסתכם ארצה.

 

המחיר כולל:

 • טיסות שכר לציריך
 • 7 לילות בדרגת תיירות הנבחרת על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • הדרכה מקיפה של מדריך ישראלי "על השביל"
 • הסעות והעברת מזוודות וציוד בין מלונות.
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • חולצת DRYFIT איכותית מתנה !!
 • כל המיסים וההיטלים

המחיר לא כולל:

 • רכבלים נוספים במידת הצורך – סדר גודל של כ 80 יורו
 • ביטוחים אישיים
 • הוצאות אישיות
 • טיפים לנותני שירות מקומיים

הערות:

 • יתכנו שינויים בתכנית בהתאם למזג האויר ולמצב השטח

טופס הרשמה לטיול:

להרשמה לטיול אנא מלא את פרטיך בטופס. אנחנו ניצור עמך קשר בהקדם.

Please wait...