מטיילים מספרים סדנאות מטיילים

סדנאות המטיילים נותנות ערך רב לתרמילאים בתחילת דרכם. התרמילאי יוצא עם בטחון רב ומוביל טרקים וטיולים ביעד שאליו הוא מטייל, במקום להתלוות ולסמוך על מטיילים אחרים. הנה כמה מהתגובות של משתתפים בסדנאות אלו:

סדנת הכנה לטרקים

אבי מצליח להמחיש בצורה טובה, באמצעות הדגמות והסברים רהוטים ומעניינים, איך להתמודד עם תנאי שטח וגם ליהנות מהטרק, וכל זה במסלול יפיפה שמתאים בדיוק לתכנים המועברים בסדנה ולרמת האתגר הפיזי הנדרשת. הסדנה מומלצת בחום, בעיקר למי שלא התנסה בעבר ומתכנן לעשות טרקים או לפחות לדעת שהוא יכול ומסוגל להתמודד איתם, אבל גם למי שכבר טירק בעבר ורוצה לקבל כלים שיהפכו את החוויה להרבה יותר מהנה.

בתור אחד שלא התנסה בעבר בטיולים ארוכים עם תרמיל גדול, הצטרפתי לסדנה של אבי כדי לקבל הכנה מעשית, נפשית ופיזית לטיול טרקים בניו זילנד, ולא התאכזבתי. הסדנה נותנת הרבה כלים למטייל המתחיל (והמתקדם) ובכלל זה עושה סדר בראש לגבי אריזת התיק – מה צריך לקחת ועל מה כדאי לוותר, איך אורזים את הכל לתיק אחד ואיך הולכים איתו על הגב, איך מתמודדים עם מאמץ פיזי ממושך שכולל הליכה בתנאי שטח לא פשוטים עם משקל גדול על הגב, איך מקימים מאהל ומכינים אוכל ואיך מתמצאים בשטח ומתמודדים עם מצבים לא צפויים.

אבי מצליח להמחיש בצורה טובה, באמצעות הדגמות והסברים רהוטים ומעניינים, איך להתמודד עם תנאי שטח וגם ליהנות מהטרק, וכל זה במסלול יפיפה שמתאים בדיוק לתכנים המועברים בסדנה ולרמת האתגר הפיזי הנדרשת.

אין לי ספק שכבר בטרק הראשון שלי בניו זילנד אני ארגיש הרבה יותר בטוח בעצמי, ואדע למה לצפות ואיך לגשת לטרק בצורה הטובה ביותר שתאפשר לי להנות ולמצות אותו בצורה מלאה כבר מההתחלה.

הסדנה מומלצת בחום, בעיקר למי שלא התנסה בעבר ומתכנן לעשות טרקים או לפחות לדעת שהוא יכול ומסוגל להתמודד איתם, אבל גם למי שכבר טירק בעבר ורוצה לקבל כלים שיהפכו את החוויה להרבה יותר מהנה.

גלעד בלקין

קרא עוד

סדנת הכנה לטרק מומלצת ביותר!

יצאתי לסדנת הכנה לטרק עם אבי כי רציתי לבדוק אם אני באמת אוהבת לטייל עם תרמיל כבד כזה על הגב, ואם אני בכלל מסוגלת לזה! לשמחתי הרבה לאחר טיול של יומיים אני יודעת שהתשובה לשתי השאלות חיובית, והרבה הרבה מאוד בזכות ההכשרה וההדרכה שעברנו עם אבי בטיול. הוא נתן בסיס מקצועי ביותר לכל הקשור בטרק:

יצאתי לסדנת הכנה לטרק עם אבי כי רציתי לבדוק אם אני באמת אוהבת לטייל עם תרמיל כבד כזה על הגב, ואם אני בכלל מסוגלת לזה! לשמחתי הרבה לאחר טיול של יומיים אני יודעת שהתשובה לשתי השאלות חיובית, והרבה הרבה מאוד בזכות ההכשרה וההדרכה שעברנו עם אבי בטיול. הוא נתן בסיס מקצועי ביותר לכל הקשור בטרק: מה חשוב לקחת ומה לא בכדי שהתרמיל לא ישקול מעל 15 ק"ג, איך לתכנן ארוחות לטיול, ואיזה מוצרים לקחת, ואיך לארוז נכון את התיק בכדי שישב טוב על הגב. במהלך הטיול למדנו איך ללכת ולנשום נכון במאמץ, איך למקם את האוהל, ועוד הרבה מאוד מידע שימושי. נוסף לכך האווירה הטובה בין האנשים והיחס הנהדר של אבי הוסיפו מימד של כיף וחברותא שהם אלו שעושים טיול לחוויתי וכיפי באמת. אני ממליצה לכל אחד שרוצה לעשות טרק בארץ או בחו"ל לעשות את הסדנא הזאת ולהגיע לשטח מוכן מכל הבחינות, פיזית ונפשית למאמץ הכרוך בכך, בוודאי שהנאתו מהטיול תגדל לאין שיעור!

טליה בר

קרא עוד

סדנת שטח הר מירון לקראת ניו זילנד

עברתי סדנא נפלאה בהדרכתו המעולה של אבי.
השיעורים שהעביר היו עניינים, הדרכות כמו "איך לסדר את התיק" היו מצילות חיים, ולהכל הצטרפה גם תחושת חברה ותמיכה נעימה.
ממליצה מאוד כדי לקבל מושג על מה זה "טרק" ואיך מתארגנים אליו, וממליצה בכלל אם בא לכם טיול בחברה צעירה בארץ!

עברתי סדנא נפלאה בהדרכתו המעולה של אבי.
השיעורים שהעביר היו עניינים, הדרכות כמו "איך לסדר את התיק" היו מצילות חיים, ולהכל הצטרפה גם תחושת חברה ותמיכה נעימה.

ההליכה עצמה היתה מאתגרת ואף קשה כי זאת היתה הפעם הראשונה שלי בטיול עם תרמיל מלא וכבד… מומלץ להתאמן עם משקל מראש.

ממליצה מאוד כדי לקבל מושג על מה זה "טרק" ואיך מתארגנים אליו, וממליצה בכלל אם בא לכם טיול בחברה צעירה בארץ!

הדס

קרא עוד

סדנת שטח – הכנה לניו זילנד

אבי מדריך מקצועי ויצר סדנה ברמה גבוהה שהחשיבות שלה נובעת מכך שמישהו שנוסע פעם ראשונה לעשות טרקים לא באמת יודע מה הוא לא יודע! בקיצור אותנו ניסו לשכנע שהסדנא מיותרת וחזרנו ממנה עם היבלות שמוכיחות אחרת! תודה רבה לאבי – היה לנו המזל שהזדמן לנו להשתתף בסדנא!

אבי מדריך מקצועי ויצר סדנה ברמה גבוהה שהחשיבות שלה נובעת מכך שמישהו שנוסע פעם ראשונה לעשות טרקים לא באמת יודע מה הוא לא יודע!
לעשות טרק עם תיק ששוקל 13-16 קילו על הגב לא דומה בשום אופן לטיול השנתי שעשיתם בכיתה י"א עם בקבוק ליטר וחצי ופיתה עם שוקולד על הגב. אז אל תאמינו למי שאומר שכל מה שאתם צריכים אפשר לקרוא באינטרנט.
דברים חשובים שלמדנו בסדנא:
*איך לארוז תיק – כמויות של אוכל, חלוקת המשקל וכו'.
*איזה ציוד הכרחי ועל מה אפשר לוותר (ה מאוד אינדיבידואלי – עד שלא ניסיתם לא תדעו)
*האם התיק שהשאלתי מבן-דוד שלי מתאים גם לגב שלי (מסתבר שלא)
*שיעור הישרדות (על זה אולי כן אפשר לקרוא אבל בכל מקרה היה מעניין)
ועוד הרבה דברים ששום דבר חוץ מהתנסות אישית לא יכול ללמד אתכם.
אגב, מי שאין לא רקע בניווט לא ירכוש את היכולת הזו בסדנא (אין מספיק זמן) למרות שאבי מעביר את התכנים הבסיסיים של ניווט.
בקיצור אותנו ניסו לשכנע שהסדנא מיותרת וחזרנו ממנה עם היבלות שמוכיחות אחרת! תודה רבה לאבי – היה לנו המזל שהזדמן לנו להשתתף בסדנא!

קרא עוד

סדנת שטח – מבית ספר שדה מירון לעין כובס

אבי העביר סדנת שטח זו כהכנה לטיול בניו זילנד. אני חייב לציין את הידע המקצועי והאהבה של אבי לטיולים אשר הוא מנחיל בצורה טובה למי שטייל איתו.
הסדנה נותנת הדגמה מעשית של מה זה אומר לסחוב תיק כבד עם ציוד למשך יומיים ומדמה בעצם טרק אמיתי , ולכן מכינה את המשתתף בצורה המנטלית לביצוע טרקים, אם כי יותר מאשר מכניסה לכושר – את זה תצטרכו להביא מהבית.

אבי העביר סדנת שטח זו כהכנה לטיול בניו זילנד. אני חייב לציין את הידע המקצועי והאהבה של אבי לטיולים אשר הוא מנחיל בצורה טובה למי שטייל איתו.
הסדנה נותנת הדגמה מעשית של מה זה אומר לסחוב תיק כבד עם ציוד למשך יומיים ומדמה בעצם טרק אמיתי , ולכן מכינה את המשתתף בצורה המנטלית לביצוע טרקים, אם כי יותר מאשר מכניסה לכושר – את זה תצטרכו להביא מהבית.
במהלך הסדנה מועברים מספר שיעורים הנוגעים לשטח אשר עוזרים להבין מי נגד מי וגם איך לסדר תיק – מבחינתי הדבר הכי חשוב שלמדתי מכיוון שזה גורם לתיק כבד להיות קצת יותר קל.
לסיכום – אני ממליץ , ואמליץ גם לכל מי שאפגוש לבצע סדנה זו על מנת להכנס בצורה המנטלית לביצוע טרקים, וכך לשרוף פחות זמן בטיול עצמו.

אלעד

קרא עוד

סדנת השטח של אבי

השתתפתי בסדנת השטח של אבי עם בת זוגתי והיה מדהים!
בסדנה אבי מקנה לכל אחד ואחד כלים חיוניים מאוד בנושאים השונים בהם אנו עוסקים בעולם הטרקים. הכל מועבר בצורה מקצועית, נעימה וביחס אישי.
פשוט לא ייאמן כמה ידע אפשר לרכוש ב-48 שעות. תחושת הביטחון שיוצאים איתה לקראת הטיול הוא הרווח הגדול ואין לו מחיר.

"אין חכם כבעל הניסיון" – אז למה לא לרכוש אותו, בייחוד אם זה למטרות הנאה?
השתתפתי בסדנת השטח של אבי עם בת זוגתי והיה מדהים!
הסדנה היא לא בגדר המלצה, אלא חובה למי שיוצא לראשונה לטיול תרמילאי, בייחוד אם מדובר בארץ הטרקים NZ.
בסדנה אבי מקנה לכל אחד ואחד כלים חיוניים מאוד בנושאים השונים בהם אנו עוסקים בעולם הטרקים. הכל מועבר בצורה מקצועית, נעימה וביחס אישי. פשוט לא ייאמן כמה ידע אפשר לרכוש ב-48 שעות. תחושת הביטחון שיוצאים איתה לקראת הטיול הוא הרווח הגדול ואין לו מחיר.
אבי – תודה על סדנה אדירה!

אודי מנקס

קרא עוד

סדנת הכנה לטרקים

בתור אחד שלא התנסה בעבר בטיולים ארוכים עם תרמיל גדול, הצטרפתי לסדנה של אבי כדי לקבל הכנה מעשית, נפשית ופיזית לטיול טרקים בניו זילנד, ולא התאכזבתי. אבי מצליח להמחיש בצורה טובה, איך להתמודד עם תנאי שטח וגם ליהנות מהטרק, וכל זה במסלול יפיפה שמתאים בדיוק לתכנים המועברים בסדנה ולרמת האתגר הפיזי הנדרשת.

בתור אחד שלא התנסה בעבר בטיולים ארוכים עם תרמיל גדול, הצטרפתי לסדנה של אבי כדי לקבל הכנה מעשית, נפשית ופיזית לטיול טרקים בניו זילנד, ולא התאכזבתי.

הסדנה נותנת הרבה כלים למטייל המתחיל (והמתקדם) ובכלל זה עושה סדר בראש לגבי אריזת התיק – מה צריך לקחת ועל מה כדאי לוותר, איך אורזים את הכל לתיק אחד ואיך הולכים איתו על הגב, איך מתמודדים עם מאמץ פיזי ממושך שכולל הליכה בתנאי שטח לא פשוטים עם משקל גדול על הגב, איך מקימים מאהל ומכינים אוכל ואיך מתמצאים בשטח ומתמודדים עם מצבים לא צפויים.

אבי מצליח להמחיש בצורה טובה, באמצעות הדגמות והסברים רהוטים ומעניינים, איך להתמודד עם תנאי שטח וגם ליהנות מהטרק, וכל זה במסלול יפיפה שמתאים בדיוק לתכנים המועברים בסדנה ולרמת האתגר הפיזי הנדרשת. אין לי ספק שכבר בטרק הראשון שלי בניו זילנד אני ארגיש הרבה יותר בטוח בעצמי, ואדע למה לצפות ואיך לגשת לטרק בצורה הטובה ביותר שתאפשר לי להנות ולמצות אותו בצורה מלאה כבר מההתחלה.הסדנה מומלצת בחום, בעיקר למי שלא התנסה בעבר ומתכנן לעשות טרקים או לפחות לדעת שהוא יכול ומסוגל להתמודד איתם, אבל גם למי שכבר טירק בעבר ורוצה לקבל כלים שיהפכו את החוויה להרבה יותר מהנה.

גלעד בלקין

קרא עוד