אודות – אבי פרג'ון

שמי אבי פרג'ון ואני חובב שטח מושבע.
אני המייסד והבעלים של חברת "על השביל",  מורה דרך מוסמך, מדריך גלישת מצוקים (סנפלינג),מדריך טיולי ג'יפים ומעביר סדנאות שטח לתרמילאים.

אני תרמילאי ותיק ומנוסה, ערכתי מספר רב של טיולי תרמילאים ביעדים מגוונים בעולם, ביניהם, דרום ומרכז אמריקה, ניו זילנד ואוסטרליה, קנדה ואלסקה, ארצות הברית, הודו, מזרח טורקיה (כשעוד היה סימפטי…) וכמובן… ישראל (שביל ישראל בפרט ועוד מאות מסלולים משגעים בארץ).

מטיילים רבים שלי אומרים לי שיש לי אחלה מקצוע – לטייל כל היום… האמת היא שלא תמיד זה היה ככה.

אבי פרג'ון מדריך טיולים
WhatsApp Image 2019-09-07 at 080647 (1)
אבי פרג'ון מדריך טיולים

אז איך הפכתי למדריך טיולים?

הסיפור מתחיל במונטריי, קליפורניה בשנת 2004, בכנס מכירות של חברת הייטק גדולה שבה עבדתי ושאליו קיבלתי הזמנה בתור צ'ופר.
כבר אז אהבתי לטייל וכבר היו באמתחתי ארבעה טיולי תרמילאים ארוכים ומלאים. יחד עם זאת,  בתור מנהל ב"כלוב זהב" בהייטק, ראיתי בזה תחביב חשוב, אך לא יותר מתחביב.
באותו כנס, בו נפגשתי עם אנשי מכירות (האנשים המגניבים של עולם ההייטק), ובשנות הזהב של ההיטק הכנסים האלו היו מסיבה אחת גדולה…עבודה של ממש לא היתה שם.

בערב על כוס בירה, ישבתי בשולחן של המגניבים שבו התנהלה בהתחלה שיחה בעניני עבודה.
"עזבו עבודה", אמרתי," אנחנו נמצאים פה באיזור מהמם – איפה הולכים לטייל מחר?"
אחד זרק מילה פה, שני זרק בדיחה שם והופה – חזרו לדבר בעניני עבודה.
נו באמת חבר'ה, די עבודה!  איפה יש פה איזה מסלול הליכה להתפנק בו מחר?
כך זה חזר עוד כפעמיים…

ואז לאט לאט חדרה בי ההכרה: או שהם עושים לי דווקא, או שאני במקצוע הלא נכון... איך יכול להיות שאני לא עוסק בדבר שאני הכי אוהב לעשות בחיים ורק רוצה לדבר עליו? גם אם זה מחוץ לשעות העבודה?

אחרי מחשבה ארוכה, חזרתי לארץ, עזבתי את המשרה בהייטק (שמאוד נהניתי בה, אגב),  נסעתי לשנה לניו זילנד ואוסטרליה, ומאז לא הפסקתי ללכת…
הייתי עוצר בבקתות בהם לנים מטיילים ומתשאל, בעיקר ישראלים על עניינים שונים בנושא התרמילאות, כמו, מה דרגת ההכנה איתה הם באו לטרקים, ומה יכול היה לשפר את חויית התרמילאות שלהם.
חזרתי לארץ, עשיתי קורס מורי דרך, ובמקביל מחקר ביחד עם ד"ר לאנתרופולוגיה מאוניברסיטת ת"א בנושא  תרמילאים ישראלים.
שם נולדה סדנת ההכנה לטיול תרמילאי שבה למדתי בעצמי כ"כ הרבה על המטייל הישראלי, בעיקר בתחילת דרכו.

לא רק שביל ישראל

מאז הובלתי  מטיילים רבים בשבילי הארץ והאתגר שלי הוא להראות לישראלים, את שפע מסלולי ההליכה והטרקים של ישראל. הבנתי שאפשר להתאים את השטח לכל אדם שיש לו את הרצון לחוות ולצאת מהשגרה, גם אם הוא לא מאמין בתחילה שזה "בשבילו".

שביל ישראל שזוכה לפופולריות גואה לאחרונה, נותן להרבה יותר אנשים את האפשרות ללכת גם חלקים מטרק ארוך ומרתק. ההכרות המעמיקה שלנו עם השביל מאפשרת לנו לתפור את היום לפי יכולת ורצונות המטייל ולאפשר לו להנות בדרך שלו מהטבע, מההיסטוריה הנרחבת והמרתקת שיש לנו פה, ומסיפורים אנושיים לאורך השביל, שאי אפשר לשמוע בשום דרך אחרת.

ב"על השביל" כל אחד מקבל  את הטעימה הזו לפי צרכיו.
לצאת לשטח, לחוות את השביל, וגם להתפנק בארוחה בשטח, לשלב אטרקציה על הדרך, לשמוע הרצאת אורח בשטח או פשוט לצעוד ולהנות.

כל זאת בליווי הדרכה עשירה, עדכנית ורעננה, והכי חשוב – מותאמת למטייל. מזמין אתכם להצטרף אלינו להרבה כיף וחוויות בלתי נשכחות בשטח!